طراحی و بازسازی دفتر کار و محیط اداری

طراحی ، چیدمان دفتر ، و پارتیشن دفتر کار از طراحی تا اجرای نهایی بصرت کامل با مدیریت پیمان7 اصل راهنمای طراحی داخلی اداری عالی
طراحی داخلی شامل ادغام عناصر مختلف در دکوراسیون یک فضای نشیمن یا تجاری است.
فضا، خط، فرم ها، نور، رنگ، بافت و الگو - این هفت عنصر اساساً زیربنای تفکر طراحی خوب هستند و حفظ تعادل برای ایجاد یک محیط کاربردی و در عین حال از نظر بصری جذاب که در آن کارمندان شما بتوانند در آن پیشرفت کنند، بسیار مهم است.

طراحی و بازسازی واحد اداری پارتیشن اداری تقسیم بندی فضا در محیط اداری 7

فضا

از دیوارها و سقف ها گرفته تا کف و ستون اتاق یا ساختمان، درک فضایی که در اختیار دارید برای برنامه ریزی، طراحی و تخصیص موفقیت آمیز آن ضروری است.
در طراحی داخلی تعادل بین فضاهای مثبت و منفی امری ضروری است. فضای اشغال شده با مبلمان یا وسایل تزئینی به طور موثری به ایجاد یک فضای مثبت کمک می کند، در حالی که یک فضای خالی یک فضای منفی است.
یک دفتر بیش از حد به هم ریخته یا یک فضای کاری کم تزئین می تواند تعادل کل فضای داخلی را به هم بزند. از این رو، برنامه ریزی فضای داخلی شما باید تعادل را در فضایی برای جلوه ای دلپذیرتر و متضاد در نظر بگیرد.

 

طراحی و بازسازی واحد اداری پارتیشن اداری تقسیم بندی فضا در محیط اداری 6


خطوط
خطوط به سه شکل افقی، عمودی و پویا وجود دارند
خطوط افقی که توسط میزها و سایر مبلمان اداری شکل گرفته اند، فضایی را با حس ثبات آغشته می کنند. آنها اغلب در طراحی داخلی گنجانده می شوند تا به توهم یک اتاق وسیع تر و طولانی تر دست یابند.
از طرف دیگر خطوط عمودی مظهر آزادی و قدرت هستند. برجسته کردن خطوط عمودی به هدایت چشم ها به سمت بالا کمک می کند و باعث می شود سقف اتاق بلندتر از آنچه هست به نظر برسد. فقط به تاثیری که درها و پنجره ها روی فضای اداری شما می گذارند توجه کنید.
اگر به دنبال تزریق انرژی و نشاط به محل کار خود هستید، استفاده از خطوط پویا راه حل داخلی خوبی است. ظاهر زیگزاگ و منحنی آنها به سفتی جزئیات افقی و عمودی لطیف می بخشد.
یک طراح داخلی حرفه ای باید بتواند با استفاده تاکتیکی از مبلمان و چیدمان ساختاری فضا برای ایجاد خطوط متضاد که هماهنگی و وحدت را در طراحی محل کار ترویج می کند، استفاده کند.

 

طراحی و بازسازی واحد اداری پارتیشن اداری تقسیم بندی فضا در محیط اداری 5

فرم
فرم به شکل یک فضا یا طرح کلی هر اجسام سه بعدی در داخل فضا اشاره دارد و می تواند به دو شکل هندسی یا طبیعی طبقه بندی شود. فرم های هندسی را می توان با خطوط سخت و اشکال مربع مشخص کرد. اغلب در سازه های دست ساز مانند مبلمان دیده می شود، بیرونی زاویه دار آنها قدرت را منتقل می کند.
با این حال، استفاده بیش از حد از اجزای هندسی می تواند به درک یک محیط کاری سفت و سخت کمک کند که در آن کارکنان خلاقیت و بهره وری خود را خفه می کنند.
برعکس، اشکال طبیعی عمدتاً در عناصر ارگانیک تری مانند گیاهان ظاهر می شوند. بر خلاف فرم های هندسی، ظاهر گرد آنها نشان دهنده حس نرمی است.

 

طراحی و بازسازی واحد اداری پارتیشن اداری تقسیم بندی فضا در محیط اداری 4

سبک
چه طبیعی و چه مصنوعی، نور شما چیزی است که حال و هوای محیط کار را تنظیم می کند. بدون آن، سایر عناصر طراحی داخلی در دفتر شما به پس زمینه می روند.
ترکیبی سالم از نور طبیعی و مصنوعی برای خوشایند و رسانایی دفتر در طول روز کاری ضروری است.
برنامه ریزی خوب فضای کاری باید اجازه دهد تا نور خورشید فراوان از طریق پنجره ها و درها وارد دفتر شود.
نور مصنوعی همچنین برای جبران مقدار باقیمانده نور مورد نیاز برای انجام بهتر یک کار خاص استفاده می شود. این به عنوان نورپردازی کار شناخته می شود، چراغ های رومیزی و رومیزی یکی از وسایل روشنایی معمول در محل کار هستند.
نورپردازی تاکیدی و نورپردازی حالتی دو نوع دیگر از نور مصنوعی هستند که می توانند بر نحوه تجربه شما از فضا تأثیر بگذارند.
هدف از نورپردازی خلق و خوی این است که کل احساس و کیفیت محل کار را بالا ببرد در حالی که از نورپردازی تاکیدی برای تاکید بر موارد خاص در دفتر مانند گیاهان گلدانی استفاده می شود.
از این رو، برای ایجاد حس، حال و هوا و سبک خاص، باید تعادل ایده آلی بین میزان نور طبیعی و مصنوعی در دفتر ایجاد شود.

 

طراحی و بازسازی واحد اداری پارتیشن اداری تقسیم بندی فضا در محیط اداری 3

رنگ
مانند نور، رنگ نیز می تواند نیروی کار را جوان کند یا ضعیف کند. همچنین عنصری است که تمام عناصر دیگر اتاق را با هم هماهنگ می کند و بر کوچک یا بزرگ بودن آن تأثیر می گذارد.
انتخاب پالت رنگ مناسب برای دفتر شما می تواند بر احساس کارکنان شما در محل کار تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، آبی آسمانی آرامش را افزایش می دهد و بهره وری را افزایش می دهد. زرد آفتابی خلاقیت را تحریک می کند. در حالی که قرمز و نارنجی انرژی مثبت ساطع می کنند.
بنابراین، انتخاب رنگ شما باید فراتر از ترجیحات بصری صرف باشد تا روحیه یا نگرشی را که می خواهید در محل کار پرورش دهید، بیان کند. این به طور قابل توجهی بر عملکرد کارکنان تأثیر می گذارد.
وقتی صحبت از رابطه بین رنگ و بزرگی به میان می‌آید، نکات طراحی داخلی این است که فضاهای کوچک‌تر را با رنگ‌های روشن‌تر یا روشن‌تر و رنگ‌های تیره‌تر برای فضای بزرگ تزئین کنند.
اتاق‌های کوچک‌تر معمولاً وقتی با رنگ‌های روشن یا پر جنب و جوش آغشته می‌شوند، بزرگ‌تر به نظر می‌رسند. همانطور که گفته شد، شما می خواهید به یک منطقه از قبل بزرگ عمق اضافه کنید و رنگ های تیره این کار را انجام می دهند.

 

طراحی و بازسازی واحد اداری پارتیشن اداری تقسیم بندی فضا در محیط اداری 2

بافت
بافت در طراحی داخلی به لمس یک سطح اشاره دارد. این عنصر ممکن است به بافت بصری و بافت فیزیکی جدا شود.
بافت بصری تصوری است که یک سطح از مشاهده تنها توسط چشم تراوش می کند. برای نشان دادن، بینندگان عکسی از یک جاده آسفالت نشده را درشت و ناهموار تصور می کنند. در واقع، سطح عکس با لمس صاف و صاف است.
بافت فیزیکی زمانی است که بافت های واقعی در یک فضا عمق و علاقه ایجاد می کنند و آن را از نظر بصری برای ناظران خوشایند می کنند. با ادغام بافت در طراحی و دکور اداری خود، احساسی را به فضایی خشک می‌افزایید.

طراحی و بازسازی واحد اداری پارتیشن اداری تقسیم بندی فضا در محیط اداری 1


الگو
الگو یک عنصر تزئینی تکراری است که خطوط، فرم ها و بافت ها را ترکیب می کند. معمولاً آنها را روی کاغذ دیواری، پارچه و اثاثیه در دفتر خواهید دید.
به دلیل ماهیت تکراری خود، الگوها به یک فضا تداوم می بخشند و می توانند اتاق را زنده کنند. با این حال، پیاده سازی الگو را نمی توان از روی هوس انجام داد. قبل از ترکیب الگوهای مناسب، باید اندازه و تم یک فضا را به درستی در نظر بگیرید.

اگر فضای کوچکی دارید، از تزئین بیش از حد خودداری کنید زیرا این کار فقط فضا را غرق می کند. در عوض، الگوهایی را معرفی کنید که دارای خطوط عمودی یا افقی هستند که به ترتیب حس عمق و عرض را به فضای شما می بخشند.
در عین حال، چاپ در مقیاس بزرگ در یک فضای بزرگ بهترین عملکرد را دارد و یک نقطه کانونی مشخص در دفتر ایجاد می کند.الگوهایی که به کار می برید نیز باید مطابق با طرح موضوعی فضای اداری شما باشد. به عنوان مثال، یک محل کار الهام گرفته از طبیعت از داشتن چاپ برگ ساده بهره می برد، در حالی که چاپ های هندسی و انتزاعی به تکمیل یک فضای داخلی معاصر کمک می کند.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۲۰ اسفند ۱۴۰۱
کلیدواژه ها: طراحی دفتر کار ، پارتیشن اداری ، چیدمان دفتر کار ، معماری دفتر کار ، نکات مهم در طراحی دفتر کار ، طراحی محیط کار
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید